ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

МВР потврди дека во моментов има голема полициска акција во Крушопек, каде моментално се врши претрес.

Во тек е полициска акција во селото Крушопек, Сарај, каде запленети се 1,3 тони кокаин, пренесуваат медиумите. МВР потврди дека во моментов има голема полициска акција во Крушопек, каде моментално се врши претрес, но засега не соопштуваат за количината на евентуално запленетата дрога или уапсените лица.

Првичните информации велат дека пратката прво стигнала од Америка во Бар, Црна гора, а потоа требало да се транспортира во Копер, Словенија.

Од засега непознати причини рутата е сменета и пратката завршила во Крушопек.

Полицијата потврди веста дека во тек е полициска акција која според МВР се спроведувала по наредба на јавен обвинител и по наредба на судија на претходна постапка.

Неофицијално, таа е насочена кон неколку локации во селото за кој се верува дека имало складирано заради дрога.

Прочитајте и...  Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

 

Прочитај повеќе

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час

Скопјани приведени за поседување марихуана

Слободен печат

Тројца кумановци и двајца кратовци не ја почитувале забраната за движење

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жена го прекршила полицискиот час во Тетово

Двајца од Велес и Неготино и тројца од Кавадарци не го почитувале полицискиот час

2.000 евра казни за момче и девојка од Битола

Горан Наумовски

Во сообраќајка повредена битолчанка

Двајца повредени во сообраќајка на патот Радовиш – Струмица

Обвинение за разбојникот од скопско Лисиче