Вистинско чудо: Лекари вратија во живот премрзната жена, чие срце не чукаше шест и пол часа(ВИДЕО)

Жена во Шпанија е вратена во живот, откако срцето не и чукало скоро шест и пол часа, а телесната температура и спаднала на 20.2 степени.

Она што е чудно, е фактот што кога се разбудила немала ниту едно невролошко оштетување на мозокот.

Весникот La Vanguardia, пишува дека Аудреј Мап, на трети ноември излегла на прошетка со својот сопруг, во близина на градот Нурија, северо-источно од земјата, но не можеле да се вратат поради обилните врнежи од снег.

Нејзиното тело смрзнало од студот. 34- годишната жена, после три часа била одведена во болница. Се претпоставувало дека е мртва, бидејќи нејзината телесна температура спаднала на 20.2 степени и срцето не и чукало шест и пол часа.

Прочитајте и...  Скандал од болницата во Ужице: Преполни ходници, пациенти лежат на подот (ФОТО)

Таа се спасила после интервенцијата на двајца врвни лекари. Мап е пуштена од болница после 11 дена, без некои посериозни проблеми.

Таа е наставнича по англиски јазик, и заедно со сопругот од 2007 живеат во Барселона. Вели дека не помни што се случило со неа на трети ноември и е благодарна на лекарите кои ја вратиле во живот.

Прочитај повеќе

Редуцирање на бројот на ученици и воведување на смени се дел од сценаријата за почетокот на учебната година од септември

Михаило Донев

Девојките жртви на „ГЕВГЕЛИЈАХАБ” една по една почнале да пријавуваат во полиција дека им се злоупотребени интимните видеа

Ваучерскиот туризам може да почне: Ако сакаш во хотел, ќе доплатиш екстра пари

Андоновиќ: Екстремни левичари и десничари, странски служби или самиот Вучиќ- кој стои зад хаосот во Белград? (ВИДЕО)

Слободен печат

„Гејм оф тронс“ на македонски начин во режија на ДУИ, ДПА и Алијансата

Весна Тодоровска

Граѓаните сѐ уште го чекаат ветениот паркинг на местото на полициската станица

Анета Стојковска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скандал од болницата во Ужице: Преполни ходници, пациенти лежат на подот (ФОТО)

Слободен печат

Еве зошто „не!“

Павле Богоевски

Картичките со пари од државата се празнат, храната поскапува

Соња Кириџиевска

КОРОНАВИРУСОТ СЕ ШИРИ И ПРЕКУ ВОЗДУХ: Еве што значи тоа и како треба да се заштитите

Мими Шушлеска Петкова

Кампањата без пиштење и вриштење на гласачите

Соња Христовска Угриновска

Болницата во Бергамо за првпат по 137 дена нема пациенти на интензивна нега

Слободен печат