ВИДЕО: Тепачка на улица во Скопје, настрада повозрасна жена

Тепачка на улица во Скопје / 17 септември 2021 / фото: Јутјуб/принтскрин

Повозрасна жена настрада во тепачка која настанала поради сообраќаен конфликт на скопска улица. На видеото од инцидентот се гледа како помлад возач се пресметува со сопругот на жената, која е оттурната и паѓа на земја кога се обидува да ги раздвои.

Од полицијата засега нема повеќе информации околу бруталната улична пресметка.

Видео на денот