13 C
Скопје

ВИДЕО: Цел свет му се смее на рускиот голман Ломајев!

Еден комичен момент ни доаѓа од руските натпревари, поточно од второлигашкиот меч помеѓу екипите на Оренбург и Крилја Совјетов.

Главна „ѕвезда“ беше голманот на гостинската екипа Иван Ломајев кој на еден чуден начин се обиде да го запре ударот од белата точка во 87 минута при резултат 1:1.

Тој застана скоро на својата десна страна од голот и остави голема празнина на спротивната страна.

Се обидуваше да го натера противникот да шутира во поголемиот празен дел, дефинитивно по малку и потценувачки..

Интернационалецот од Гана, Џоел Фамеје го надмудри чуварот на мрежата, не падна на неговата „стапица“ и ја испрати на неговата страна. Дефинитивно крајно несериозно од голманот Ломајев во таков клучен момент од натпреварот..

Прочитајте и...  На повидок скандал на Мундијалот: Словенците биле отруени пред натпреварот со домаќинот Египет?

Поврзани вести

Во Москва уапсен екс дански репрезентативец и играч на Ливерпул бидјеќи протестирал против Путин

Слободен печат

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

Слободен печат

Бизарно: Дринквотер се повреди за време на тренинг во – базен

Слободен печат

Навивачите на Фенербахче преку СМС пораки ја плаќаат платата на Озил

Слободен печат

Барселона во огромни проблеми: Долгови од милијарда евра, доцнат платите…

Слободен печат

Сега е ОФИЦИЈАЛНО, Челси му даде отказ на Лампард

Слободен печат

Остави Коментар