ВИДЕО: Атлетико Мадрид од 0:2 до 3:2 против Кадиз во „Ла Лига“

фото: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Фудбалерите на Атлетико Мадрид после пресврт со резултат 3:2 го совладаа тимот на Кадиз во осмото коло од „Ла Лига“.

Кадиз поведе со голот на Пирес во 12 минута, а Марти го удвои водството во 27 минута. „Јорганџиите“ преку Кореа со голот во 32 минута го намалија водството на Кадиз на 1:2.

На самиот почеток од вториот дел (46 минута) Молина израмни за Атлетико на стадионот „Метрополитано“.

Кореа и по вторпат се запиша во листата на стрелците и му донесе триумф на својот клубот во 66 минута.

По оваа победа, Атлетико го зазема четвртото место на табелата со 16 бодови и натпревар помалку, додека Кадиз е на 12 место со девет бодови.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот