Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Вардар 1961 ја забележа и втората победа на традиционалниот струшки ракометен турнир, откако го совлада и Еурофарм Пелистер 2 со резултат 33:19.

Прв стрелец кај победникот беше левото крило Димитриоски кој 10 пати се запиша во листата на стрелците.

Како што и се предвидуваше „црвено-црните“ во борбата за трофејот на турнирот во Струга ќе се бори против првиот тим на Еурофарм Пелистер. Претходно битолчани дојдоа исто така до својата втора победа остварена против Прилеп убедлива со 38:17.

В сабота (15 август) е четвртиот ден на турнирот, од 17.15 часот Охрид ќе игра со Еурофарм Пелистер 2, потоа Струга се соочува со првиот тим на Еурофарм Пелистер, а од 21.15 часот Вардар ја има фаворитската улога против Бутел.

Прочитајте и...  Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

В недела се последните дуели за конечен пласман, за седмото место од 10.00 часот, од 17.15 часот за петтата позиција, за третата од 19.15 часот, а финалето е од 21.15 часот.

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Прочитај повеќе

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат