Тројца повредени во тешка сообраќајка на автопатот „Пријателство“

На автопатот „Пријателство“ синоќа се случила тешка сообраќајна незгода, во која три лица се здобиле со потепки повреди.

Во сообраќајната незгода учествувале автомобили со марка „БМВ“ и „Пежо“.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачите на двете возила и еден сопатник. Едно лице е пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а две во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

 

Прочитајте и...  Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Прочитај повеќе

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат

Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Слободен печат

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат