Тинејџер-херој во Истанбул спаси живот на двегодишно девојче (ВИДЕО) - Слободен печат

Тинејџер-херој во Истанбул спаси живот на двегодишно девојче (ВИДЕО)

Во Истанбул еден Тинејџер по потекло од Алжир гпаси животот на двегодишно девојче кое паднало од втор кат од зграда.

Девојчето паднало право во рацете на 17-годишниот, Феузи Забата, кој во моментот се наоѓал на улицата под зградата и видел дека бебето било оставено само покрај отворениот прозорец, јави „Би-би-си“.

Во моментот на несреќата, мајката на девојчето готвела. Бебето е добро, а неговите родители го прогласија Забата за херој.

 

Прочитајте и...  Трамп реагираше за смрта на Коби: Ова е ужасна вест

Прочитај повеќе

Коби пред смртта објави фотографија со семејството, и покажа кој му беше најголема поддршка

Слободен печат

Трамп реагираше за смрта на Коби: Ова е ужасна вест

Слободен печат

Последната порака на Коби Брајант

Слободен печат

На лизгалиште во Битола, со маски

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Македонците ја добија првата подршка од албанска партија за загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата

Слободен печат

Остави Коментар

20 − twelve =

Прочитај повеќе

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел,во функција на донаторската конференција за Албанија

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Лондон се подготвува в петок да одбележи напуштање на ЕУ

Директорот на СЗО на пат кон Кина поради ширењето на новиот коронавирус

Слободен печат

Откриени администраторот и телефонските броеви на членовите на „Јавна соба”

Слободен печат

НОВА НЕСРЕЌА ВО ИРАН-Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Слободен печат