3 C
Скопје

Tag : виенска шницла

Магазин Магазин слајдер Храна

Австриски готвач откри во што е тајната на совршена виенска шницла

Слободен печат
Виенската шницла е прочуен австриски специјалитет што се состои од тенко парче телешки бут што се похува. Тајната на вкусната виенска шницла лежи во специјалната...
Магазин Семејство

Совршена виенска шницла, според виенски рецепт

Слободен печат
Виенската шницла (Wiener schnitzel) попозната меѓу народот како „бечка“ шницла, е традиционално австриско и германско јадење. На почетокот се приготвувало од свинско месо, а подоцна...