Tag : стаменковска стојковски

Вести Македонија

Стаменковска-Стојковски побара оставка од директорката на Централен регистар

Слободен печат
Дополнителниот заменик-министер за информатичко општество и  администрација Невенка Стаменковска–Стојковски денеска побара неотповиклива оставка од директорката на Централен регистар Марија Бошковска – Јанковски поради, како што...
Вести Македонија Слајдер

Пратеничката Стаменковска Стојковски поднесе оставка, ќе добие функција во техничката влада

Слободен печат
Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднесе оставка на пратеничката функција. Стаменковска Стојковски е предложена за дополнителен заменик министер за информатичко општество...