Деветмина повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Еден пешак и еден возач на патничко возило се здобиле со тешки телесни повреди, а седум лица се полесно повредени во шест од вкупно 12 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во шест сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Од сообраќај се исклучени 13 возачи кои возеле побрзо од …

Деветмина повредени во 12 сообраќајки во Скопје Read More »