Tag : меѓународна заедница

Вести Македонија Слајдер

Ахмети: За „Монструм“ баравме помош и од меѓународната заедница

Горан Наумовски
За овој грозоморен настан дознав следниот ден од медиумите. Беше многу трагичен настан. Сигурно дека сум разговарал со многу луѓе, ако вреди за судот и...
Вести Македонија

Меѓународната заедница бара брзо решавање на случајот „Рекет“

Слободен печат
Меѓународната заедница деновиве е едногласна во барањето до властите во Северна Македонија во врска со случајот „Рекет” да покажат на дело дека во земјата има...