• купување гласови.

„Некој ме мести“: Уапсен градоначалникот на Сандански за купување гласови

Градоначалникот на бугарскиот град Сандански, Атанас Стојанов тврди дека некој го мести, откако во неделата беше уапсен за купување гласови за време на парламентарните избори во Бугарија, пишува БГНЕС. Тој поминал 24 часа во полициска станица, а потоа за бугарските медиуми изјавил дека не знае ништо за пликовите со пари и списоците со имиња кои …

„Некој ме мести“: Уапсен градоначалникот на Сандански за купување гласови Read More »