20.8 C
Скопје

Tag : Инфективна

Вести Македонија Слајдер

Пендаровски до вработените на Инфективна: Издржете во оваа битка, сите сме со вас

Претседателот Стево Пендаровски преку видео врска оствари разговор со директорката и со дел од вработените медицински лица на Инфективната клиника во Скопје при што беше...
Вести Економија

Битолска млекара со донација за Министерството за здравство

Слободен печат
Финансистака поддршка на оваа битолска општествено – одговорна компанија ќе биде наменета за помош на ургентните потреби на Министерството за здравство, односно за сервис и...
Вести Македонија Слајдер

15 лица се во тешка состојба, едно лице починало на Клиниката за инфективни болести

Мирослава Бурнс
Едно лице починало на Клиника за инфективни болести, брифираат од Министерството за здравство. – Изминатите 24 часа на Инфективна клиника во Скопје се хоспитализирани 6...
Вести Македонија Слајдер

Новороденчето негативно на коронавирус, мајката во стабилна состојба на Инфективна

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека е негативен на Ковид-19 резултатот на бебето родено на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје од...
Вести Македонија Слајдер

РАЗГОВОР Илир Демири, лекар во Инфективната клиниката: Нема страв кај лекарите, само посветеност и ентузијазам

Паралелно со бројот на заболени од коронавирусот, расте и бројот на излекувани. Досега 17 пациенти се пуштени од болница. За тоа каква терапија добиваат и...
Вести Македонија Слајдер

Мобилната болница до Инфективната клиника подготвена за прием на пациенти

Горан Наумовски
Мобилната болница поставена во близина на Универзитетската Клиника за инфективни болести е подготвена да прими пациенти со коронавирус. Во неа, како што најави министерот за...
Вести Македонија

Родилка од Куманово позитивна на коронавирус, бебето останува на ГАК, таа оди на Инфективна

Слободен печат
Дваесет и седумгодишна пациентка од Куманово, која вчера се породила на скопската Клиника за Гинекологија е позитивна на корона вирусот, потврди за „Фокус“, директорката Викторија...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Мобилната болница до Инфективната клиника е при крај, се поставуваат кревети (ВИДЕО)

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека е при крај мобилната болница кај Инфективната клиника. – Мобилната болница до Инфективната клиника е...
Вести Македонија Слајдер

Речиси 25 отсто е исполнет капацитетот на Инфективната Клиника (ВИДЕО)

Слободен печат
Свеста на граѓаните е многу важен дел во однос на борбата со цел сузбивање на ширење на заразата од коронавирусот, рече министерот за здравство Венко...
Вести Македонија Слајдер

Лекарскиот тим од Инфективна порачува: Тука сме 24 часа на ден

Слободен печат
Лекарскиот тим вработен во лабораторијата на Инфективната клиника во Скопје со групна фотографија не потсети кој се грижи за лабораториската дијагностика на сите болни од...