Tag : Финале

Забава Магазин

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат
Хрватската ракометна репрезентација ја победи Норвешка и обезбеди пласман во финалето на Европското првенство во ракомет. Еден од најдобрите играчи на коцкестите, Игор Карачиќ ја...
Ракомет Спорт

Муса ја однесе Хрватска во финалето на Европското првенство

Слободен печат
Хрватска во епско полуфинале во кое се играа и продолженија ја совлада Норвешка со 29:28 и в недела во финалето ќе го лови првото европско...
Ракомет Слајдер Спорт

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Слободен печат
Ваквата одлука на челниците на ЕХФ е доказ дека Начевски и Николов одлично си ја завршија досегашната работа на ЕП и дека се дел на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ подобар од Надал, Србија израмни против Шпанија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал со резултат 6:2, 7:6 (5) во вториот сингл меч во финалето на АТП купот и така донесе израмнување против...
Спорт Фудбал

Фламенго посебно мотивиран пред финалето со Ливерпул

Слободен печат
Денеска од 18.30 часот во Доха за титулата на Светското клупско првенство ќе играат екипите на Фламенго и Ливерпул. Најдобриот бразилски клуб кој во полуфиналето...
Спорт Фудбал

Ливерпул и Фламенго за светската титула во Доха! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во Доха се одигра и второто полуфинале на Светското клупско првенство, Ливерпул со резултат 2:1 триуфмираше против Монтереј. После првото полувреме на „Калифа Интернационалниот...
Ракомет Спорт

Холандија „златна“, Русија ја обезбеди бронзата на СП!

Слободен печат
За првпат во својата историја женската ракометна репрезентација на Холандија се искачи на светскиот врв, откако денеска во големото финале на Светското првенство во Јапонија...
Ракомет Спорт

Холандија и Шпанија во битка за мундијалското злато

Слободен печат
Денеска се одиграа полуфиналните натпревари на женското сениорско Светско првенство што се одржува во Јапонија. В недела (15 декември) во Кумамото за златниот медал ќе...
Останатo Спорт

Медведев има неверојатна година, го освои и Шангај! (ФОТО)

Слободен печат
Данил Медведев е шампион на Мастерс турнирот во Шангај (Кина), денеска рускиот тенисер во големото финале го совлада Германецот Александер Зверев со 6:4 и 6:1....
Еспресо Шоу биз

Синоќа се одржа првата вечер од Макфест, ова се финалистите (ФОТО)

Слободен печат
Вчеравчер во Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип се одржа првата полуфинална вечер од 34. издание на реномираниот фестивал „Макфест“. Фестивалски песни, балади, песни...