европско првенство Archives - Page 2 of 6 - Слободен печат

Tag : европско првенство

Ракомет Спорт

Ќе се осмели ли некој да го урне рекордот на Лазаров? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Македонската најдобра репрезентација против Украина во Виена го започнува настапот на Европското првенство со почеток од 20.30 часот. Повторно погледите ќе бидат насочени кон најискусниот...
Ракомет Спорт

Црна Гора ги намачи Хрватите, Шпанија без проблеми до убедлив триумф

Слободен печат
Репрезентацијата на Хрватска добро се намачи за да дојде до победата над Црна Гора од 27:21, додека Шпанија со фуриозна игра во второто полувреме ја...
Ракомет Спорт

Убедлив пораз на Србија, Германија го торпедира дебитантот

Слободен печат
Во групата А, репрезентацијата на Белорусија со 35:30 ја совлада Србија и направи голем исчекор во трката за освојување на едно од првите две позиции...
Останатo Спорт

Македонија ќе организира одбојкарско ЕП за младинки

Слободен печат
Европското првенство е планирано да се игра од 15 август до 15 септември во 2022 година, а 12 репрезентации ќе бидат поделени во две групи....
Спорт Фудбал

Јокиќ: Со победи над Македонија и Австрија со една нога сме на ЕП

Слободен печат
Репрезентативците на Словенија во одлична атмосфера го очекува дуелот со Македонија на Националната Арена „Тодор Проески“ во квалификациите за пласман на ЕП 2020. Словенија во...
Останатo Спорт

Веднаш после финалето, слика која го одушеви целиот регион! (ФОТО)

Слободен печат
Слика од улиците на Париз, која е објавена на словенечкиот портал „Екипа24“ како навивач на Словенија и Србија заедно седат после финалето на одбојкарското Европско...
Останатo Спорт

Одбојкарскиот „Меси“ заслужено ја доби наградата МВП! (ФОТО)

Слободен печат
Одбојкарите на Србија се шампиони на Европа, во финалето на континенталниот собир во Париз со резултат 3:1 ја совладаа Словенија. Најдобрата српска репрезентација одигра едно...
Останатo Спорт

НЕМАШЕ ПОТРЕБА: Погледнете што направи српскиот селектор во финалето! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тоа го докажа и селекторот на одбојкарска репрезентација на Србија, Слободан Ковач кој едноставно ги загуби нервите во текот на еден негов тајмаут, иако тотално...
Останатo Спорт

Љафтов: Се надевам дека нема да ни биде последно ЕП

Слободен печат
Нашите најдобри одбојкари предводени од селекторот Никола Матијашевиќ заслужија да бидат дел од осминафиналето, но другите селекции од групата не ни направија „услуга“. Сепак, не...
Останатo Спорт

Французите останаа со празни раце, бронзата за Полска

Слободен печат
Исцрпувачкото полуфинале и поразот од Србија ги чинеше одбојкарите на Франција медал на Европското првенство. Французите во натпреварот за бронзениот медал загубија од актуелниот светски...