Tag : есенска титула

Спорт Фудбал

1МФЛ: Вардар во Струмица ја обезбеди есенската титула

Слободен печат
Шанса за уште поголема предност во генералниот пласман играчите на Васоски пред паузата ќе има во последното коло, наредниот викенд, кога во Скопје гостува екипата...
Спорт Фудбал

Вардар на чекор од есенска титула, Струга ја изненади Шкендија!

Слободен печат
Денеска се одигра и 16. коло во Првата македонска фудбалска лига, најголемото изненадување повторно го направи новајлијата Струга Трим Лум кој на домашен терен со...