Tag : џеј ар смит

Кошарка Спорт

Џеј Ар Смит со Лејкерси ќе атакува на нова титула

Слободен печат
Од претходно е познато дека Ејвери Бредли одлучи да не игра во продолжението до сезоната поради опасноста од коронавирус. Менаџментот на Лос Анџелес Лејкерс беше...
Спорт Фудбал

Уште едно искусно име во Лејкерс на патот кон шампионската титула!?

Слободен печат
Адриан Војнаровски на својот Твитер профил објави дека слободниот агент Џ.Р. Смит и Лејкерси ги одработуваат последните детали околу договорот. Според извори на „ЕСПН“, се...
Останатo Спорт

Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

Слободен печат
Трамп вообичаено, преку својот Твитер профил ги критикуваше медиумите во САД и нивниот начин на известување за време на пандемијата на коронавирусот. Бројот за заболени...