Трамп „лудуваше“ на Твитер па му стигна одговор: Кловну, замолчи и направи нешто

НБА кошаркарот Џеј Ар Смит јавно го критикуваше претседателот на САД, Доналд Трамп.

Трамп вообичаено, преку својот Твитер профил ги критикуваше медиумите во САД и нивниот начин на известување за време на пандемијата на коронавирусот.

Бројот за заболени од ковид-19 во САД ја премина бројката од 100.000 лица, со што станаа земја со највеќе заразени во светот, поминувајќи ги Кина и Италија по бројот на заразени.

Трамп добива се повеќе критики од медиумите за пристапот на американските власти во борбата со ширењето на заразата на коронавирусот.

На Претседателот на САД му засмета тоа што во јавноста се појави информација дека го контактирал поранешниот бејзбол играч, Алекс Родригез, за помош околу сузбивањето на коронавирусот.


„Тие цитираат неименувани извори кои не постојат. Тоа се многу и корумпирани луѓе кои ќе направат се за да победат“, напиша Трамп на Твитер.

Прочитајте и...  Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Одговорот дојде до Џеј Ар Смит кој со Кливленд кавалирс успеа да ја освои титулата во НБА лигата.
„Човеку, замолчи! И направи нешто. Заебан кловну“, му одговори Смит.

Прочитај повеќе

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Ленс Армстронг: Почнав да се допингувам на 21 година

Слободен печат

Супермаркет во Јувентус, 11 фудбалери на продажба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат