Уште едно искусно име во Лејкерс на патот кон шампионската титула!?

Адриан Војнаровски на својот Твитер профил објави дека слободниот агент Џ.Р. Смит и Лејкерси ги одработуваат последните детали околу договорот.

Според извори на „ЕСПН“, се очекува 34-годишниот кошаркар да биде дел од составот на „езерџиите“ до крајот на сезоната.

Доколку во Орландо се појави корона – ја прекинуваме сезоната

Овој играч веќе соработуваше со Леброн Џејмс во редовите на Кливленд Кавалирс и заедно го освоија шампионскиот прстен во 2016 година.

Познат е по добриот шут за три поени, претходно покрај Кавалирси, настапуваше уште за Денвер нагетс, Њу Орлеанс хорнетс и Њујорк никс.

Прочитајте и...  Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Прочитај повеќе

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат

Кои екипи се најголеми корона губитници?

Слободен печат

Ибрахимовиќ се потсетува на времето во Јувентус: Доколку тоа и го направија на првата ѕвезда, мене ќе ме убијат

Слободен печат