Tag : централен регистар

Вести Економија

Бошковска – Јанковски: Мора да ги откриеме скриените сопственици од оф-шор компаниите

Слободен печат
Економските реперкусии и првиот тест на подготвеноста на институциите да излезат во пресрет на клиентите кои претендираат на кредитни бескаматни линии од КОВИД 1 и...
Вести Македонија

Стаменковска-Стојковски побара оставка од директорката на Централен регистар

Слободен печат
Дополнителниот заменик-министер за информатичко општество и  администрација Невенка Стаменковска–Стојковски денеска побара неотповиклива оставка од директорката на Централен регистар Марија Бошковска – Јанковски поради, како што...
Вести Македонија Слајдер

Притворениот Јакимовски бара да се брани од слобода

Горан Наумовски
Емил Јакимовски, порано вработен во Централниот регистар, кој е во притвор од 18 јануари, според психијатриското вештачење е способен да го следи судскиот процес против...
Вести Македонија Слајдер

Осум дена притвор за Емил Јакимовски

Слободен Печат
Осумдневен притвор за Емил Јакимовски поради опасност од бегство, одреди судот. По пријава за семејно насилство, Основното јавно обвинителство побара мерка притвор за поранешниот вработен...
Вести Вести во 12 часот Македонија Слајдер

Заканувачот Јакимовски дава исказ во полициска станица

Слободен печат
Емил Јакимовски кој беше пријавен од новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска за закани и навреди кој ги упатил тој кон нив преку социјалните мрежи...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Бошковска Јанковски: Емил слободно нека тужи, ќе се видиме на суд

Мирослава Бурнс
Луѓето се плашат од Емил Јакимовски. Тој утринава беше во Централен регистар и оттогаш ме бомбардираат со пораки и сите се на врата кај мене...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Директорката на Централниот регистар му врачи отказ на Емил Јакимовски

Слободен печат
Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски, на својот Фејсбк профил објави дека вработениот Емил Јакимовски добил решение за прстанок на работниот однос. Емил Јакимовски...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Директорката на Централен регистар бара казна за вработениот кој се закануваше на новинарка

Слободен печат
Директорката на Централниот регистар на Македонија, Марија Бошковска- Јанковски денеска преку соопштение остро ги осуди заканите на вработениот Емил Јакимовски преку Интернет врз новинарката и...
Вести Македонија

Љупчо Николовски стана и потписник на сметката на СДСМ

Новиот генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски од денеска е и потписник на сметката на СДСМ и одговорен за материјално-финансиското работење на партијата. Промената е...
Вести Скопје

Директорката на Централен до Шилегов: Нема да носам одлуки под притисок на никого, дури ни на Мијалков

Откако градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов јавно најави дека ќе бара разрешување на директорката на Централен регистар, Марија Бошковска- Јанковски, денеска од регистарот стигна...