Tag : будумпешта

Вести Свет

Во Унгарија рекордни 1.791 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат
Во последните 24 часа во Унгарија се регистрирани 1.791 нов случај на коронавирус, најмногу од почетокот на пандемијата, а починале 24 пациенти. Од почетокот на епидемијата заразени се вкупно 44.816 лица,...