18 C
Скопје

Tag : борче стамов

Вести Македонија Слајдер

Инцијативен одбор бара смена на Мицкоски на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ на 28 март

Слободен печат
Иницијативниот одбор за свикување на вонреден конгрес по неколку месеци интензивна работа, успеа да обезбеди поддршка и потписи од големо мнозинство на делегати кои учествуваа...
Вести Македонија Слајдер

Стамов: Мицкоски да покаже демократски капацитет и уште утре да свика и закаже вонреден конгрес (ВИДЕО)

Слободен печат
Би сакал да изразам благодарност до сите членови на ВМРО-ДПМНЕ кои не контактираат и даваат поддршка на иницијативата за свикување вонреден конгрес. Бројот на делегати...