-4 C
Скопје

Tag : Белинда Балуку

Вести Регион

Прв случај на ковид во кабинетот на Рама, заразена министерката Балуку

Слободен печат
Министерката за инфраструктура и енергетика на Албанија, Белинда Балуку е позитивна на Ковид-19. Веста ја соопшти Минстерството, според кое здравствената состојба на министерката е стабилна, со...