Tag : анже ратајац

Ракомет Спорт

Еурофарм не мирува, новото засилување доаѓа од Словенија

Слободен печат
Македонскиот ракометен вицешампион, Еурофарм Работник, го продолжува екипирањето за следната сезона. Битолчани само два дена по комплетирањето на трансферот на македонскиот репрезентативец, Мартин Велковски, денеска...