Еурофарм не мирува, новото засилување доаѓа од Словенија

Македонскиот ракометен вицешампион, Еурофарм Работник, го продолжува екипирањето за следната сезона. Битолчани само два дена по комплетирањето на трансферот на македонскиот репрезентативец, Мартин Велковски, денеска го официјализираше трансферот на Анже Ратајац. Словенецот во Битола доаѓа од редовите на австрискиот прволигаш, Ферлах.

Ратајац потпиша двегодишен договор и е прв словенечки ракометар кој ќе настапува за Еурофарм Работник.

Словенецот е четврто ново има во таборот на вицешампионот по Маџовски, Митревски и Велковски. Подготовките за новата сезона Еурофарм Работник ќе ги започне во третата недела од месец јули.

Прочитајте и...  Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Прочитај повеќе

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат

Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандал во ПСЖ, Нејмар му ја украде свршеницата на соиграч

Слободен печат

Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

Слободен печат

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат

Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Слободен печат

Холандија во шок: Почина светска и европска шампионка во брзо лизгање

Слободен печат

Аталанта е спектакуларна екипа

Слободен печат