• аеродромот

НАТО: Досега најмалку 20 загинати на аеродромот во Кабул

НАТО соопшти дека најмалку 20 луѓе загинале на аеродромот во Кабул и околу него, пренесува Скај њуз. – Најмалку 20 лица загинаа во изминатата недела за време на евакуација во и околу аеродромот во Кабул, изјави денеска претставник на НАТО, кој побарал да остане неименуван. – Кризата пред аеродромот во Кабул е трагедија. Нашиот фокус …

НАТО: Досега најмалку 20 загинати на аеродромот во Кабул Read More »