Tag : Адетокунбо

Кошарка Спорт

Милвоки со 44 разлика го декласираше Њујорк

Слободен печат
Убедлива победа изразена со 44 поени разлика забележа Милвоки против Њујорк ноќеска на домашен терен. Вообичаено, најзаслужен за триумфот на бакс беше Јанис Адетокунбо кој...