Селма од песната на БИЈЕЛО ДУГМЕ наполни 90 години: Доби НЕВЕРОЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Селма од песната на БИЈЕЛО ДУГМЕ наполни 90 години: Доби НЕВЕРОЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Текстот датира од 1949 година, а е дело на Владо Дијак, кој бил вљубен во Селма, но никогаш не собрал храброст да ѝ признае.

Селма Бориќ, по која е напишана истоимената песна на Бијело Дугме го прослави својот 90-ти роденден.

На прославата дошол и Жељко Бебек, кој бил вокал на Дугме во периодот кога е снимена песната. Текстот датира од 1949 година, а е дело на Владо Дијак, кој бил вљубен во Селма, но никогаш не собрал храброст да ѝ признае.

Селма по потекло е од Зеница, но веќе одамна живее во Загреб. Фотографиите од роденденот Бебек ги објавик на Фејсбук.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close