Се жени најпознатиот македонски готвач – НАСКОРО очекува и дете – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Се жени најпознатиот македонски готвач – НАСКОРО очекува и дете

Шеф Никола од кулинарското шоу „Брза кујна“ откри дека големи работи го чекаат во приватниот живот.

Тој откри дека со својата девојка Стефанија ќе имаат свадба на 6-ти јули, а покрај тоа, дека и го чекаат првото дете. Подготовките се при крај, а парот со нетрпение ги очекува среќните мигови.

Ова е инаку втор брак за готвачот, кој претходно беше оженет со Маја, со која има и дете.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close