СЕ СРАМАМ ШТО МИ Е СИН: Гигс со години спиел со жената на родениот брат!

Селекторот на репрезентацијата на Велс како фудбалери играше под раководство на славниот Сер Алекс Фергусон, но она што се откри за него во 2011 година го одбележа за цел живот.

Рајан е еден од најголемите фудбалери на „црвените ѓаволи“, но откритието е дека осум години бил во врска со жената на неговиот брат (Родри), Наташа, ќе го следи во текот на целиот живот.

– Не гледам како играчите можат да му веруваат на Рајан после она што му го направи на родениот брат. Тој спиеше со сопругата на неговиот брат цели осум години – изјави Дени Вилсон, таткото на Рајан Гигс.

Наташа го запознала Рајан во март 2003 година во ноќен клуб во Манчестер. Таа спиеше со него додека неговата бремена сопруга Стејси беше дома. По два месеци, таа започна врска со неговиот брат, Родри, со кого подоцна се омажи. Подоцна признала дека абортирала дете кое било на Рајан во текот на осумгодишната врска.

Цела Велика Британија беше шокирана откако се откри тајната, затоа што сите мислеа дека Рајан е добра личност. Беше еден семеен човек во очите на јавноста, но на крајот, сè испадна поинаку. Наташа веднаш ја прекина врската со Рајан, а како оправдување рече дека Гигс ја контролирала и манипулирала со неа. Таа наскоро се раздели и со неговиот брат.

Прочитајте и...  Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Афера која донесе раскол во семејството Гигс, некои го поддржуваа Рајан, а други Родри како нивниот татко, Дени Вилсон, легендарен рагбист, кој беше под влијание на настаните околу неговиот син и реши да донесе екстремна одлука. Тој се одрече од својот син, кој веќе не постои за него.

– Знаете Рајан секогаш се ставаше на прво место и му беше најважно да биде во центарот на вниманието. Тој целосно го уништи животот на неговиот брат! За мене тој е само поранешен фудбалер и ништо повеќе од тоа. Секој пат кога ќе се појави на телевизија, ја менувам програмата. Не можам да го видам. Јас треба да бидам најгордниот татко на светот и се срамам што ми е син – рекол неговиот татко пред неколку години.

Прочитајте и...  Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

– Вие го цените човекот според неговите дела, и доколку е познато дека тој е лажливец и измамник, како може некој да му верува? – се прашува Дени Вилсон.

Ова не беше единствената негова афера на немирниот Рајан Гигс, кој ја изневерувал својата сопруга и со старлетата Имоџен Томас, кој исто така реши да излезе во јавноста и да открие сè. Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед никогаш не се извинил својот брат за своите гревови, а за Родри тој веќе како да не постои.

– Рајан е добар фудбалер, но никаков човек. Наташа ми беше целиот мој живот, а него го сметав за личност најблиска во животот. Не му беше жал. Тој рече дека станува збор само за секс и ништо друго – рече Родри, кој оттогаш веќе не комуницирал со својот брат.

Прочитајте и...  Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Откако поминаа неколку години од аферата, сопругата на Стејси поднесе барање за развод, а неговите гревови беа добро наплатени. Таа го „олесни“ дури за 40 милиони фунти.

Неколку години пред да ја запознае поранешната сопруга Стејси, поранешниот играч на Јунајтед ја „украл“ девојката на својот брат и ја однел во кревет. Кога дозна, Родри полуде. Ја земе палката и тргна да го удира Рајан.

– Го изгуби умот. Ситуацијата оттогаш се смири, но во тој момент сè можеше да заврши на грдо и трагично – рече извор за британскиот „Мирор“.

Рајан Гигс помина во Манчестер јунајтед 23 години и одигра 905 натпревари во кои постигна 158 голови и 174 пати беше асистент. Вкупно 13 титули во Премиер лигата, две во Лигата на шампионите, по четири во ФА купот и Лига купот, а во пензија замина во 2014 година.

Вистински пример од фудбалски аспект, но истото не може да се каже и во приватниот живот.

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат