Роберт Патинсон: Да не беше „Хари Потер“ ќе бев пијанист!

Роберт Патинсон е благодарен што можел да глуми во филмот за младиот волшебник Хари Потер, пишува people.com.

„Немаше денес да глумам да не беше тој ангажман. Имав чувство дека се наоѓам во многу пријателско и семејно опкружување. Споредувајќи ги филмовите кои ги имав работено до тогаш, имав заштита. Притоа мислам на начинот и односот спрема децата“, рекол тој.

Profimedia

„Беше тоа како на училиште, а истовремено се одвиваше и филмска работа. Навистина го сакам тој филм“, прокоментирал тој и нагласил дека не било вообичаен формат „дете-инструктор“.

Открил дека можеби најдобриот дел од работата на филмот била медиумската турнеа после доаѓањето на филмот во кината.

Profimedia

„Се сеќавам дека тогаш за прв пат го посетив Токио“, рекол Роберт.

Патинсон исто така беше номиниран во категоријата за најдобар актер во познатите награди Film Independent Spirit Awards. Станува збор за филмот „The Lighthouse“ на режисерот Роберт Егерс.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Нема да верувате! Постои причина поради која Фиби од Пријатели морала да има сестра близначка

Слободен печат

Џенифер Хадсон одлична како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Слободен печат

За неа се напишани дури три љубовни песни! Која е Пети Бојд?

Слободен печат

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат

Пристигнуваат сосема поинакви „Пирати од Карибите“, еве кој ќе ја има главната улога

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Авторот на „Игра на тронови“ конечно со напредок за својата нова книга!

Слободен Печат

Откриена мистеријата зошто Попај јаде спанаќ и зошто токму тој му ја дава силата!

Слободен Печат

Арапскиот филм „Син“: Каде се границите кога ќе се соочите со вашето его

Слободен печат

Филмови кои не би требало да ги пропуштите: Ова се најдобрите драми на Нетфликс (ВИДЕО)

Слободен печат

21 година по култната сцена од „Сурови намери“ актерките повторно се бакнаа

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат