Ракетен фрлач од конфликтот во 2001 година пронајден во викендица во Куманово

Ракетен фрлач кој најверојатно потекнува од конфликтот во 2001 година бил пронајден во викендица во Кумановско, информира МВР.

Според информациите на МВР, вчера А.Е. од Куманово пријавил во полиција дека во неговата викендица која се наоѓала на место викано „Менкова Колиба“ забележал експлозивна направа.

Од страна на полициски службеници од СВР-Куманово и пиротехничар било излезено на местото, при што било констатирано дека се работи за рачен ракетен фрлач најверојатно од 2001 година и истиот бил безбедно подигнат за понатамошна постапка.

 

Прочитајте и...  Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Поврзани вести

Скопјанец пронајден мртов во неговиот дом во Гази Баба

Слободен печат

Тетовец ја нападнал сопругата

Слободен печат

Стари гранати од Прва светска војна пронајдени под „Тубме кафе“

Слободен печат

Засилени контроли во Чаир: Казни за 18 лица кои возеле без возачка

Слободен печат

За еден месец откриени 11 возила кои вршеле јавен превоз без лиценци

Слободен печат

Гостиварец барал пари од свој сограѓанин, се заканувал дека ќе му наштети на честа и угледот

Слободен печат

Остави Коментар