Работник на ЕВН паднал од електричен столб, со тешки повреди пренесен е во болница

Работник на ЕВН „Кец“ Охрид е тешко повреден откако паднал од електричен столб, информира МВР.

-На 10.07.2020 во 11.00 часот во СВР Охрид, Џ.Д.(54) од Охрид, вработен во ЕВН „Кец“ Охрид, пријавил дека во нас.Рача, Б.М.(44) од Охрид, при изведување работни активности, паднал од електричен столб- наведува МВР во дневниот билтен.

Тој бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ Охрид, за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

Прочитајте и...  Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Прочитај повеќе

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција

Повреден тракторист на падините на Огражден