3 C
Скопје

Пукање во Чаир, пронајдени повеќе чаури

Пукање во скопската населба Чаир е пријавено попладнево во Министерството за внатрешни работи.

Според пријавата засега се знае само дека се пукало пред продавница за автоделови и нема информации за повредени лица.

-На 20.11.2020 во 14.55 пријавено е пукање од огнено оружје на ул.„Цветан Димов“ пред продавница за автоделови. На местото на настанот се пронајдени чаури од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Прочитајте и...  Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Поврзани вести

Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Слободен печат

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Остави Коментар