16.8 C
Скопје

Пронајдена дрога во Кичево, девојка нападнала полицајци 

Девојката била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Вчера околу 20.10 часот, полициски службеници ја уапсиле Љ.М.(26) од Кичево. При претрес во нејзиниот дом.

Таа е уапсена со судска наредба, а во нејзинит дом е пронајдена и одземена марихуана. При вршење на претресот, Љ.М. физички нападнала полициски службеник.

Девојката била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

Казнети 154 возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Пожар во стан на Бит Пазар, едно лице пренесено во болница

Слободен печат

Teтовец приведен за физички напад врз мајка си

Слободен печат

Пронајдено телото на 51 годишниот полициски службеник од Делчево

Слободен печат

Приведени осум лица, растурена домашна забава во Скопје

Слободен печат

Полицијата казни 253 возачи во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар