Приведен крадец поради тешка кражба во продавница во трговски центар во Скопје

При претресот одземените предмети се пронајдени и вратени на сопствениците. О.А. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Синоќа околу 21 часот од полициски службеници привеле малолетник од Скопје поради тоа што претходно во продавница во ГТЦ сторил кривично дело „тешка кражба на дрзок начин”. Од страна на полициски службеници во координација со Јавен обвинител бил извршен службен разговор со малолетникот во присуство на родител и бранител. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

 

Видео на денот