-4.2 C
Скопје

Претреси и апсења во Кондово

Полициски службеници од ЕВР -ОКР Ѓорче Петров, по претходно добиена судска наредба во врска со извршена тешка кражба, на 26.12.2020 извршија претреси кај Е.Б. (22) Скопје и С.С. (21) од с.Кондово и ги лишија од слобода.

Претходно, на 19.11.2020 во полициска станица бил повикан А.А. (24) од с. Љубин. По преземените мерки и активности, расчистена е тешка кражба извршена на 19.11.2020 во маркет во Ѓорче Петров, од каде биле одземени пари.

Против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство. 

Прочитајте и...  Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Поврзани вести

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

МИА Агенција

Остави Коментар