1 C
Скопје

Пет малолетници извршиле обљуба врз 13-годишно девојче од Скопје

Скопјанка во полиција пријавила обљуба врз нејзината 13 -годишна ќерка, информира МВР.

-На 20.07.2020 во 14.00 часот во СВР Скопје, 41 – годишна жена од Скопје пријавила обљуба врз нејзината 13 – годишна ќерка. Според пријавеното, кон крајот на 2019 малолетничката најпрво контактирала преку социјалните мрежи со пет малолетници од Скопје, со кои се познавала од претходно, а потоа имале и интимни контакти- информира МВР.

За настанот е известен тим од Центарот за социјални работи и Jавен обвинител.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Поврзани вести

Приведен 46-годишен маж од Прилеп поради обљуба на малолетничка

Слободен печат

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Остави Коментар