Обиди за толкување и за дотолчување на правдата – Слободен печат
ВестиМакедонија

Обиди за толкување и за дотолчување на правдата

Во утрешниот број на изданието на „Слободен печат“ читајте:

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за „Обидите за толкување и за дотолчување на правдата“.

Наместо да измислува и да пласира несериозни предлози, кои се во функција на одбрана на криминал, Мицкоски треба јавно да ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да го поддржат автентичното толкување, порача СДСМ.

Читајте и за изборната кампања која стана идеална за ширење на омраза, како и за почетокот на судењето за случајот „Рекет“.

Во новиот број на „Слободен печат“ читајте ги и колумните на Срѓан Ивановиќ, Денко Малески, Сашо Орданоски, Атанас Вангелов.

Во нашиот весник секој вторник читајте и „Женски печат“, специјален прилог на осум страници посветен на жените.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close