Обиди за толкување и за дотолчување на правдата

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ читајте за „Обидите за толкување и за дотолчување на правдата“.

Наместо да измислува и да пласира несериозни предлози, кои се во функција на одбрана на криминал, Мицкоски треба јавно да ги повика пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да го поддржат автентичното толкување, порача СДСМ.

Читајте и за изборната кампања која стана идеална за ширење на омраза, како и за почетокот на судењето за случајот „Рекет“.

Во новиот број на „Слободен печат“ читајте ги и колумните на Срѓан Ивановиќ, Денко Малески, Сашо Орданоски, Атанас Вангелов.

Во нашиот весник секој вторник читајте и „Женски печат“, специјален прилог на осум страници посветен на жените.

Прочитајте и...  Родители на деца со посебни потреби бараат политичките партии да потпишат документ за исполнување на нивните барања

Прочитај повеќе

„Да не го давиме Белград“: Режимот се обиде да манипулира со гневот на демонстрантите со вметнување на провокатори

Слободен печат

Боки 13 пријавил 40 функционери и бизнисмени

Горан Наумовски

Германските фирми зафатени од голема криза: Секоја петта стравува од пропаст

Слободен печат

Гутереш предупреди: Мешањето на странски сили во Либија достигна невидени размери

Слободен печат

Ахмети: Идејата за премиер Албанец потекнува уште пред 11 години

Слободен печат

Протоколите за гласање на изборите се лесно спроведливи и треба да се почитуваат, рече Филипче

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русија, без сомневање, е партнер кој ветува – ЕУ треба да соработува

Слободен печат

Родителите на деца од школска возраст се враќаат на работа, но не и оние кои имаат деца во градинка

Слободен печат

Филипче: Изнајдено е решение за работа на системот Мој термин на клиниките за лицата со хронични болести и малигно болните

Слободен печат

Договор на коморите на сметководители и проценувачи за промоција на европската легислатива

Слободен печат

Вебер: ЕУ е должна да ги прекине преговорите за членство со Турција

Слободен печат

Крамп-Каренбауер: Победата на Бајден на изборите не значи дека Европа може да смета на САД за безбедноста

Слободен печат