МОРБИДНО: Се простуваа од Мира Марковиќ над отворениот ковчег, се сликаа, па поставија на Фејсбук! (ФОТО) - Слободен печат
ВестиРегион

МОРБИДНО: Се простуваа од Мира Марковиќ над отворениот ковчег, се сликаа, па поставија на Фејсбук! (ФОТО)

Имено при комеморацијата ковчегот остана отворен.

При простување од поранешната сопруга на Слободан Милошевиќ, Мира Марковиќ, еден морбиден детаљ на сите им го привлече вниманието.

Имено при комеморацијата ковчегот остана отворен. Иако тој обичај често се гледа на нашите погреби, коментари предизвика тоа што се објавени фотографии и тоа на Фејсбук.

На комеморацијата инаку присуствувал и синот Марко, што е негово прво појавување во јавност по 13 години, односно од смртта на Слободан Милошевиќ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close