МОРБИДНО: Се простуваа од Мира Марковиќ над отворениот ковчег, се сликаа, па поставија на Фејсбук! (ФОТО)

При простување од поранешната сопруга на Слободан Милошевиќ, Мира Марковиќ, еден морбиден детаљ на сите им го привлече вниманието.

Имено при комеморацијата ковчегот остана отворен. Иако тој обичај често се гледа на нашите погреби, коментари предизвика тоа што се објавени фотографии и тоа на Фејсбук.

На комеморацијата инаку присуствувал и синот Марко, што е негово прво појавување во јавност по 13 години, односно од смртта на Слободан Милошевиќ.

Прочитајте и...  ЕУ во 2019 година била најголем увозник на оружје во светот

Прочитај повеќе

Италија преку апликација ќе ги следи заразените од коронавирус

Слободен печат

Датумот за избори сѐ поблиску, договорот меѓу партиите сѐ подалеку!?

Слободен печат

За време на нередите во САД уапсени над 7.200 луѓе

Слободен печат

Усвоен Протоколот за превентивни мерки за сите работни места

Слободен печат

Спасовски: Неработење и саботирање од министерот за внатрешни работи е причина за зголемениот број на заразени

Слободен печат

Словенија поради мигрантите распореди 1.000 полицајци на границата со Хрватска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дом за стари лица „Руски”: Ниту една од трите позитивни вработени немала никаков контакт со штитениците во домот

Слободен печат

Хаос во САД: Повредени пет полицајци, нападната полициска станица, нереди насекаде (ВИДЕО)

Слободен печат

Полицијата „ги чешла“ угостителските објекти во Охрид, Струга, Дебар и Кичево 

Слободен печат

Русковска: Не бев на завршните зборови затоа што имам еден куп заостаната работа како шеф

Слободен печат

ГПЦ донираше специјална опрема за грчката војска на границата со Турција кај Еврос

МИА Агенција

Јанева: Грубо сум изманипулирана од Камчев и неговата сопруга

Слободен печат