Млад и нервозен Турчин нападнал двојно постар битолчанец пред скопско казино

27-годишен турски државјанин вчера вечер

„На 02.10.2022 во 23.00 часот пред казино на Железничката станица во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Џ.К.(27) од Република Турција, затоа што околу 22.40 часот во казиното физички го нападнал Е.З.(50) од Битола, со живеалиште во Скопје“, велат од полицијата.

Турскиот државјанин бил задржан во полициската станица „Аеродром“ и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Видео на денот