Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО) - Слободен печат

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Поминаа четири месеци откако Меган Маркл и Кејт Мидлтон со своите сопрузи се појавија заедно на некој настан. Сепак, Денот на сеќавањето на жртвите од Првата и од Втората светска војна не можеа да го пропуштат и покрај нетрпеливоста меѓу двајцата принцови.

In line with royal tradition, Meghan, right, and Kate were pictured on separate balconies, with Kate joining the Queen, 93, left, and Duchess of Cornwall, 72, on the main balcony

Со оглед на изборот на аутфитот, се чини дека и војвотките се натпреварувале, но на посуптилен начин.

За оваа прилика припадниците на кралското семејство мора да носат темна облека, па обично се облекуваат во црна или темносина боја.

Меган се појавила во црн фустан од раскошен брокат со нешто потворено деколте, кое предизика големо внимание. Носела темно сини салонки од брендот „Deneuve“, кои чинат 620 фунти и црна ташна.

Поради моделот на фустанот што го носеше, низ медиумите веќе почнаа да се шират шпекулации дека Меган е бремена.

Megan Markl
Profimedia

Нешто поконзервативната Кејт облекла многу едноставен темносин фустан, кој ја истакнувал нејзината витка линија, а за тоа придонел и елегантниот црн каиш од плиш. Комбинацијата ја надополнила со држач за коса од популарен шпански бренд од 20 евра, кој е еден од водечките трендови сезонава.

Kejt Midlton
Profimedia

 

 

Прочитај повеќе

Треба ли да ве загрижуваат еротските сонови со вашиот шеф?

Слободен печат

Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Слободен печат

Актерката Ванеса ја покажа новата тетоважа: Таа е на непријатно место, но дали ја разбирате пораката? (ФОТО)

Слободен печат

Сите полудеа по овој тренд! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан во панталони кои жените со облини не би се осудиле да ги облечат! (ФОТО)

Слободен печат

Турскиот пејач призна дека е во врска со сопругата на Аца Лукас: Не ме интересира нејзиното минато! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

one × 1 =

Прочитај повеќе

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат

Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Слободен печат

Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Слободен печат

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Слободен печат

Селена Гомез во хипнотизирачки панталони! (ФОТО)

Слободен печат

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Слободен печат