КОМИЧАРКАТА БРУТАЛНА: Еден ден по породување изгледате како мене, не како Меган

Комичарката Ејми Шумер се породи во ист ден како и Меган Маркл, но таа пред сè, не излезе веднаш со соопштение за јавноста по тој повод.

Некои би рекле дека раѓањето на Арчи ја фрли во сенка Ејми Шумер, како и бебето на Ким и Канје, но комичарката одлучила целокупното искуство да го прикаже во реалното светло.

Наспроти тоа, Ејми ги објавува фотографиите од своето родителство онака како што реално изгледа, без шминка и без блажени насмевки.

На една од фотографиите таа седи на болничка ВЦ-школка, без грам шминка и растурена коса, приклучена на систем за инфузија.

View this post on Instagram

Milf alert 1 o’clock

A post shared by @ amyschumer on

Таа, за разлика од другите популарни мајки, се труди да им покаже на своите обожаватели дека мајчинството и бременоста не се гламурозни. Додека беше бремена воопшто не се трудеше да скрие дека се соочува со мачнини.

Јавноста ја сака поради тоа што не ги разубавува нештата, туку ги прикажува реално како што се.

Прочитајте и...  Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат