Кој ќе биде новиот Зоро?

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Шпанскиот глумец, режисер и продуцент Антонио Бандерас, кој го глумеше маскираниот одмаздник во „Маската на Зоро“ од 1998 година и продолжението „Легендата за Зоро“ од 2005 година, изјави дека Том Холанд би бил идеалниот актер кој треба да го заземе неговото место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonio Banderas (@antoniobanderas)

Во разговор со ComicBook.com, Бандерас изјавил:

„Го снимавме „Uncharted“ (Немапирано) со него, и тој е толку енергичен и забавен, а ја има и таа искра.“

Актерот од „Мачорот во чизми“ откри дека би размислувал да се врати во трет филм за да ја испорача маската во Холандија – исто како што направи неговиот претходник сер Ентони Хопкинс во „Маската на Зоро“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Holland (@tomhollxand_)

„Да, би ја разгледал таа можност. Зошто да не“ –  рече тој.

62-годишниот актер претходно откри дека му пришол легендарниот режисер Квентин Тарантино во врска со нов филм „Zorro and Django Unchained“ во кој би требало да се здружи со Џејми Фокс.

Видео на денот