Huawei го демантира присуството во Северна Кореја

Huawei нема деловно присуство во Демократската Народна Република Кореја, објави технолошкиот гигант од Кина.

Во нивното соопштение се вели дека, Huawei е целосно посветена на усогласувањето со сите важечки закони и регулативи во земјите и регионите каде што работи, почитувајќи ги сите закони и регулативи за контрола на извозот и санкциите на ОН, САД и ЕУ.
Прочитајте и...  Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Прочитај повеќе

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат

Згрутчување на крвта, опасна појава што може да го загрози животот

Слободен печат

На граница на лудилото: Чудниот живот на „последниот волшебник“ Исак Њутн

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жена на 111 години го победи коронавирусот

Слободен печат

Леjди Гага со камион го дистрибуираше новиот албум „Хроматика“ (ФОТО)

Слободен печат

Дневен хороскоп за 30 мај: Игнорирајте ги другите, а следете го она што ви го кажува срцето

Слободен печат

Виц на денот – Крштевање

Слободен печат

Бујно деколте и долги нозе: Јелена Карлеуша во бомбастично издание за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

Слободен Печат