Грен слем шампионка ги покажа градите (ФОТО) - Слободен печат

Грен слем шампионка ги покажа градите (ФОТО)

Една најдобрите тенисерки во двојки, Бетани Матек-Сандс се одлучи да ги шокира своите фанови на Инстаграм и се сликаше топлес. За да не биде казнета од Инстаграм, Американката пред голите гради стави ѕвездички.

Бетани Матек-Сандс одморот го поминува во националниот парк Јелоустоун каде и ги направи фотографиите. На првата фотографија таа со јакната ги покри градите, додека на втората ја рашири јакната и ги честеше фановите со нејзините гради.

Минатата сезона, Матек-Сандс триумфира на УС Опен во мешани двојки заедно со Џејми Мареј, додека во женски двојки заедно со Софија Кенин триумфира на турнирот во Пекинг. Таа заедно со Луци Шарафова има два триумфа на Австралија Опен, Ролан Гарос и еден триумф на УС Опен.

Прочитајте и...  „Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Остави Коментар

18 − осум =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат