Грција го осуди терористичкиот напад во Анкара и изрази солидарност со Турција

Фото: Принтскрин/Твитер

Министерството за надворешни работи на Грција, преку Х (поранешен Твитер) го осуди терористичкиот напад во Анкара и изрази солидарност со турскиот народ и турската Влада, јави дописничката на МИА од Атина.

-Грција најостро го осудува денешниот терористички напад во Анкара. Ја изразуваме нашата солидарност со народот и Владата на Турција и им посакуваме брзо закрепнување на повредените, напишаа од грчкото МНР.

ВИДЕО: Mоментот кога бомбаш самоубиец детонира бомба во Анкара

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот