Генц од Тетово го освои срцето на ќерката на Стивен Спилберг! (ФОТО)

Ќерката на еден од најпознатите режисери во светот, Стивен Спилберг, Дестри Алин се сврши со нејзиното момче Генц Легранд, кој има потекло од Тетово – пишува „Алсат.мк“.

Веста ја соопшти лично Алин во петокот на нејзиниот профил на Инстаграм.

Инаку Генц Легранд е син на радиологот од Тетово, Кабил Тахири кој живее во Швајцарија.

Дестри сподели две фотографии, една со нејзиното момче и друга со вереничкиот прстен.

Прочитајте и...  Дали сте ја прочитале приказната на Хемингвеј од само шест збора?

Да се надеваме дека семејството на Генц ќе организира свадба и во неговото родно место, па така ќе имаме прилика да го видиме славниот режисер во нашата земја…

;

Прочитај повеќе

Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот

Слободен печат

Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Слободен печат

Виц на денот – Црногорски вирус

Слободен печат

Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е тајната на нејзината убавина: Манекенката Катарина Ивановска без проблем сподели ваква фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кристијано Роналдо однапред, Георгина Родригез одзади: Погледнете какви фотки објави популарниот пар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет жешки пози на Луна Џогани покрај базен: Нејзиното момче вели дека е на апарати! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гоца Тржан едвај врзува крај со крај поради пандемијата: Народов е среќен за тоа што естрадата нема од што да живее!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска со контра-став од нејзиниот колега Панчо: Го сакам моето тело и сега и кога ќе ослабам! (ФОТО)

Слободен печат

Семејни проблеми: Раста го отпушти менаџерот Марко, братот на Ана Николиќ!

Васко Спасоски

Дали сте пробале Гаспачо – шпанска супа со домати (РЕЦЕПТ)

Слободен печат