ФОТО: Водителката Ирена Спировска ги покажа своите миленичиња

Instagram

Една од нашите најпознати водителки Ирена Спировска која со години ја забавува македонската јавност со своите телевизиски емисии, сподели фотографии од своите миленичиња.

Покрај професионалните ангажмани, таа честопати споделува и моменти од својот приватен живот.

Instagram
Instagram

Не е тајна дека Ирена секое слободно време го користи за уживање во природата. Таа е љубител на планинарењето, вози велосипед и пешачи и постојано инспирира на социјалните мрежи со нејзините потфати.

Instagram
Instagram

Оние кои ја познаваат, знаат дека водителката веќе некое време поседува куче.

Instagram
Instagram

Па многумина се зачудија кога на своите обожаватели и пријатели на социјалната мрежа „Инстаграм“ таа им откри дека поседува и маченце.

Instagram
Instagram

Спировска објави фотографија од маченце кое шета и си игра низ нејзиниот дом, а во описот на фотографијата напиша само „Домашни играчки“.

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

 

Видео на денот